Logo Logo
Srap (Sosyal Riski Azaltma Projeleri) Nedir

Sosyal Riski Azaltama (SRAP) hibe desteklerinin yerel girişimler bileşen, Türkiye’nin 81 ilinden başvuruların alındığı  kırsal ve kentsel alanlarında yaşayan yoksul insanlara yerinde istihdamı içerecek şekilde daha fazla gelir sağlayıcı projeleri ile yaşam kalitesini yükseltmeye yönelik eğitim ve sosyal hizmet konularında hibe  desteği sağlanan projelerdir.

Gelir getirici küçük ölçekli hibe projelerinin amacı, yoksul hanelerin yerinde istihdamını içerecek şekilde, kendi geçimlerini sağlayacak işleri kurabilmeleri veya ilave gelir olanaklarına sahip olmalarını desteklemektir.

Geçtiğimiz yıllarda  uygulanan SRAP hibe destekleri ile  farklı il ve ilçelerden 120.000 ‘e yakın  vatandaşımız yararlanmış ve 2.000 Dolara  kadar olan hibe  destekleri ile aza kanaat ,çoka şükür  çeşitli iş yerleri  açıp  başarılı örnekler oluşturmuştur. SRAP vb.  yeni iş yeri kurmak isteyen  girişimcilerin  en çok yararlandıkları hibe desteklerinin başında KOSGEB Girişimcilik Desteği, İŞKUR Engelli ve  İŞKUR Eski Hükümlü Yeni iş yeri kurma  hibe destekleri ve Üniversiteliler için TÜBİTAK 1512 ve  Teknogirişim Sermaye  desteği başlıklı  hibe  destekleri  verilmektedir. Bu belirtilen hibe  destekleri yeni iş yeri kurmak isteyen herkesin kolay ve hiç zorlanmadan 150.000 TL ’ye kadar hibe  desteği alabildikleri hibe programlarıdır.

Devamını Oku...

Bu  başlık altında SRAP vb. gibi yeni iş yeri açmak isteyen  ve yeni iş yeri açarken  Devlet desteğini ile  hibe ( karşılıksız geri ödemesiz  nakit para ) ve faizsiz kredi destekleri anlatılacaktır.

Yeni iş yeri açmak isteyen  herkesin kolayca yararlanabileceği hibe  destekleri;

KOSGEB Girişimcilik Desteği; Yeni iş yeri kurmak isteyen  ve bu iş yeri için 50.000 TL hibe 100.000 TL faizsiz kredi desteği almak isteyen vatandaşlar  bu hibe  desteklerinden yararlanabilir.

İŞKUR Engelli ,İŞKUR Eski Hükümlü Yeni İş yeri Açma Hibe Destekleri; Yeni iş yeri kurmak isteyenler İŞKUR’dan 36.000 TL engelli yeni iş  yeri açma  hibe  desteği ve 16.500 TL   eski hükümlü iş yeri açma  hibe  desteği alabilirler.

Teknogirişim Sermaye Desteği Hibe Programı; Bir (1) yıl içinde üniversiteden mezun olabilecek durumdaki öğrenci, yüksek lisans veya doktora öğrencisi ya da lisans, yüksek lisans veya doktora derecelerinden birini ön başvuru tarihinden en çok 5 yıl önce almış herkes bu hibe  destekleri ile 100.000 TL ’ye kadar hibe  desteği alabilmektedir.

Üstte  belirtilen hibe destekleri 

                                                                   en hızlı ,

                                                                                    kolay,

                                                                                                ve doğru yoldan ,

                                                                                                                            hemen

                                                                                                                                   nasıl alınır ? Sizde  öğrenebilir,

bu hibe  desteklerine başvuru  yapıp sizde Devlet destek ve hibeleri ile iş yeri kuran şanslı girişimciler arasından yerinizi alabilirsiniz.

KOSGEB Girişimcilik Destek Programı kapsamında  50.000 TL hibe 100.000 TL faizsiz kredi desteğini almak için aradığınız her şeye  sahip olmak için tıklayınız.

İŞKUR Engelli, İŞKUR Eski Hükümlü Yeni İş Yeri Açma Hibe Destek Programları kapsamında  16.500 TL -36.000 TL hibe desteğini almak için aradığınız her şeyi burada bulabilirsiniz.

Teknogirişim Sermeye Hibe Destek Programları kapsamında  100.000tl’ye kadar hibe desteğini almak için aradığınız her şeye  sahip olmak için tıklayınız.

Yurt içi ve yurt dışı diğer hibe  desteklerini görmek için tıklayınız.

Hibe Kurtlarından Tavsiyeler