Logo Logo
1501 TÜBİTAK Sanayi Ar-Ge Projeleri Hibe Programına Kimler Başvuru Yapabilir?

Katma değer yaratan, Türkiye'de yerleşik tüm sermaye şirketleri başvuru yapabilirler.

Devamını Oku...

Sanayi ve teknoloji alanında  yapılan  yenilik iyileştirmeleri yani ARGE Çalışmaları ve bu çalışmalar için yurt içi ve yurt dışı kaynaklar tarafından sağlanan hibe  destekleridir.

Gerek ülkemizde gerekse uluslar arası  arenada ARGE ve İnovasyon ( yenilik) yapan firmalar,kişi ve kurumlar gerek bulundukları ülke gerekse  diğer yurt dışı kaynaklar tarafından desteklenir (hibe  desteği alır) .Bu  destekler hibe  şeklinde yani karşılıksız ve geri ödemesizdir. ARGE (Araştırma ve Geliştirme )çalışması sonucu orta çıkacak ürün piyasada emsali olan veya olmayan diğer ürünlerden üstün ve kolayca ticarileşebiliyorsa bu  ARGE’nin yemede yanında yatlık olanıdır.

Özellikle son yılarda ülkemizde ARGE ve YENİLİK( İNOVASYON) çalışmalarına büyük önem  verilmeye başlanmış.ARGE çalışması olan vatandaş (adına vergi levhası olmayan ) ,işletme, girişimci, yatırımcılar ( vergi levhası olan )  bir çok yurt içi ARGE Hibe Desteğinden yararlanabilir hale  gelmiştir.

Komik  ve tuhaf çalışmalarda  bir ARGE çalışması olup ticarileştirilip size para kazandıra bilir.ARGE ve yenilik çalışmanızla size Ulusal  ve uluslar arası  arenda para ve prestij sağlaya bilirsiniz.Girişimcilerimiz ve yatırımcılarımız  ARGE’den korkmamalı ve yapacakları yeniliğin peşini asla  bırakmamalıdırlar.

Devamını Oku...

Yeni bir ürün  ve hizmeti piyasalaştırmak ( ticarileştirmek ) için  sizlere öncelikli tavsiyemiz bir ticari işletme kurmanızdır.Elbette kimi girişimci için bir işletme  açıp hemde arge yapmak ve daha sonra  yaptığı arge  çalışmasını pazara sunmak, satıp pazarlamak ve istikrarlı bir mali alt yapı oluşturmak ilk aşamada zor olabilir.Bu zorlukları tek başına  göğüslemek istemeyen  firmalar veya  girişimciler fikirlerine’’ yatırımcı bulmak ‘’ için bütün vitalitelerini harcamak pahasına Kurtlar Sofrasına düşer.Fikrini destekleyecek firma bulur bulmaz , anlaşır anlaşmaz, ortaklık kurar kurmaz o ayrı bir konu.Gerçek bir  girişimci insanların değil hayallerinin peşinde koşar. O Yeni iş fikri sizin aklınıza  gelmişse onu siz  yapmalısınız ve  o ürün veya hizmeti piyasa(kullanıma) sununcaya kadar ve bundan para kazanıncaya kadar durmak yok, tembellik yasak.

İş Fikri ve Yeniği için Devlet’ten hibe Desteği alarak iş yeri kurmak ( veya var olan iş yerinde ARGE yapmak isteyenler aşağıdaki yazıyı okumaya devam edebilir.)

Devamını Oku...

Bu  başlık altında Kayzer  gibisinden bir  vatadaşın- yani benim gibi, yani senin gibi-  iş fikrini için nerden nasıl  hangi Devlet hibe destekleri ile ,başlaması gerektiğini açıklayacağız. Kayzer  senin gibi ( benim gibi ) elinde  iyi bir iş fikri ( İNOVASYONU-yenilik- olan)  bir  girişimci ve bunun için ARGE hibe  desteklerinden yararlanmak  ve kendi işletmesini kurmak ( veya kurulu işletmesinde işi ile ilgili daha iyi hizmet ve daha farklı-veya aynı- bir  ürün için iyileştirme yapmak ARGE yapmak ve bu yeni üründen - veya hizmetten- para kazanmak )istiyor.

Kayzer’in yapacağı ilk iş bir işletme kurmaktır. ( Yeni bir ürün  veya hizmet iyileştirme  yapmak ve bunu yaptıktan sonra bu yeniliği  piyasa  sunup para kazanmak için ticari  bir işletmenizin olması gerekir ) İşletmenizi ister  gelire tabi şahıs işletmesi, ister limited şirket ister, adi ortaklık olsun bu işletme  kuruluş şekillerinin tamamı da  bir  ticari işletmedir  ve bu ticari işletme çatısı altına  ticari faaliyetlerini yapabilirsiniz.

Peki yeni iş yeri kurmak için ( daha  yenilik çalışmasına  başlamadım  sadece işletmemi kurdum ve işletmemin resmi kuruluşu için işletme   kuruluş şekline  göre 1.200-4500  TL   harcadım.) İster  arge ve yenilik çalışmanız olsun veya olmasın 50.000 TL hibe  desteği alabileceğinizi  biliyor  musunuz ? Kayzer şu ana  kadar  sadece işletmesini kurdu ve  vergi  levhası çıkardı  ve şu ana kadar işletme  vergi levhası çıkarma  işlemleri için harcama yaptı , Kayzer yeni açmış olduğu bu işletme için yapacağı  ARGE ve yenilik çalışması için gerekli olan makine, teçhizat ofis  donanımı, yazılım ve program için 27.000 TL hibe  desteği alabilir. Bunu biliyor muydunuz ? Üstelik  yeni açmış olduğunu  bu işletme için  tam 21.000 TL   işletmeniz  aylık sabit  giderleri için aylık  5.000 TL   toplamda 21.000 TL hibe desteği de alabilir.

İster ARGE ve yenilik  çalışması yapın ister arge ve yenilik çalışması yapmayın herkes KOSGEB Girişimcilik Destek Programı ile  KOSGEB’den 50.000 TL hibe  desteği alıp yeni işyeri  kurabilir ve bu iş yeri için  KOSGEB’ten;

2.000tl ( karşılıksız ve hiçbir  evraka gerek olmadan ) İşletme Vergi Levhası çıkarma ve İlgili Ticaret Odası kayıt, noter ve muhasebeci gideri için hibe  desteği alabilir.

27.000 TL işletmeniz için kuruluş  dönemi makine, teçhizat demirbaş, ofis  donanımı yazılık ve program için hibe desteği alabilir.

21.000 TL İşletme  aylık sabit  giderlerinden olan kira ve personel giderleri için aylık 5.000 TL   hibe  desteği alabilir.

Yaş ve cinsiyet şartı olmaksızın bir  arge çalışması yapın veya yapmayın belirli şartları sağlayan  herkes  KOSGEB Girişimcilik Destek Programı    ile  50.000 TL hibe 100.000 TL faizsiz kredi desteği alabilir.Kayzer gibi bir  ARGE ve yenilik çalışması yapmak isteyen  girişimci için başlangıçta   yani ; işletmesini kurmak için 2.000 TL işletme  kuruluş giderleri hibesi, 27.000 TL işletme  demirbaş giderleri hibesi , 21.000 TL işletme  kira ve personel gideri desteği almak oldukça iyi bir  başlangıç olur.

ARGE çalışması  yapmak isteyen girişimciler için öncelikle KOSGEB Girişimcilik Desteği hibesi ile işletmesini kurmasını tavsiye ediyoruz.Bunun iki önemli  sebebi vardır;

1-İşletme  kuruluş gideri,işletme  demirbaş gideri  ve işletme  aylık sabit giderleri için  KOSGEB Girişimcilik Hibe  Destek Programı ile   50.000 TL hibe  desteği aldı  ve bu  durum işletmenizi  ilk bir iki yıl azda olsa  maddi yönden rahatlatır.

2-İşletmenizde yapmak istediğiniz ARGE ( yenilik çalışması ) için bir sonraki adım olan ARGE ve İnovasyon hibe desteklerine başvuru yapacağınız diğer  (KOSGEB , TUBİTAK, Kalkınma Ajansları başta olmak üzere Bilim Sanayi Teknoloji Bakanlığınında  envai çeşit(Santez,Teknoyatırım,Teknopazar,Teknogirişim Sermaye Desteği vb. )ARGE hibe  destekleri olabilir. KOSGEB Girişimcilik Desteği kapsamında hibe  desteği almış olmanız ve bu hibe  desteği ile kuruluşmuş olmanız  her zaman hem sizin cv’niz hemde  işletmenizin cv’si için + puandır.Bu + puan ile başvuru yapmak istediğiniz hangi yeni (ister arge konulu ister arge konusuz )hibe  destek programı olursa olsun siz diğer işletmelere göre  bir adım önde olmuş olursunuz.Çünkü bu  durum daha  önce bir Devlet desteği aldınız  ve bu destek programını  etkili ve verimli bir şekilde kullandınız, Level 2’ye  geçtiniz olarak algılanır. Hangi hibe destek programı olursa olsun bu hibe desteklerine  başvuru yapan siz  veya işletmeniz daha önce başka bir Devlet hibesi ve desteği almış ise her zaman siz ve işletmeniz bu yeni başvuru yapacağınız hibe  desteği için diğer işletme  ve firmalara göre  en avantajlı duruma gelirsiniz.

Devamını Oku...

Üstte  belirtilen genel  sebepler itibari ile bu avantaj ve fırsatlar ile ilk hibe  desteğiniz olan  KOSGEB Girişimcilik hibe Desteğini almak istiyor ve Yeni kuracağınız işletme için KOSGEB ‘ten 50.000 TL hibe 100.000 TL faizsiz kredi desteği almak istiyorsanız aşağıda sizler için firmamızda çalışan profesyonel ARGE Hibe Proje  ve Süreçleri KOBİ Uzmanları ( Hibe Kurtları ) tarafından özel olarak  hazırlanmış KOSGEB Girişimcilik Desteği Hibe Alma Rehberlerini inceleyiniz. Yeni iş yeri kurmak ve yeni kuracağı  bu iş yeri için Devlet’ten ilk hibe desteğiniz olan 50.000 TL ’yi almak ister misiniz ?

Devamını Oku...

Aşağıda belirtilen Hibe Alma  Rehberlerinden satın alan  binlerce müşteri referansımız gibi sizde  hibe desteği alırken alanında profesyonel KOBİ Uzmanlarından hibe  desteğini en hızlı kolay ve doğru yoldan püf noktaları ile  nasıl ? alacağınızı öğrenmek istemez misiniz ? Üstelik aracı ve proje başvuru formu doldurma  firmalarına on binlerce lira ücret ödemeden.

Açıkça söylemek  gerekirse  KOSGEB  Girişimcilik Desteği başvuru  yapmadan iş yeri açan herkes ‘’KOSGEB’ten 50.000 TL hibe  100.000tl  faizsiz kredi desteği alma  hakkını kaybetmiştir’’. Yeni İş yeri kurmak isteyen ve kuracağı işletmesi için KOSGEB’ten 50.000 TL hibe  ve 100.000  TL faizsiz kredi desteği almak isteyen  herkes aşağıda  belirtilen KOSGEB Girişimcilik Hibe Desteklerini Alma  Rehberlerini inceleyip ilk hibe  desteğini alma fırsatına erişebilir;

ÖNEMLİ NOT : Girişimciler adlarına vergi levhası çıkarmadan önce  KOSGEB Girişimcilik Eğitimlerine katılmalıdırlar.

50.000 TL Hibe , 100.000 TL faizsiz Devlet kredisi  desteği için özel olarak  hazırlanmış ve yenilenip kolaylaştırılan  KOSGEB Girişimcilik Desteği Uygulama Usul ve Esaslarına tam uyumlu sürekli yenilenen güncel hibe alma rehberlerini inceleyiniz.

Burada yer alan çeşitli KOSGEB Girişimcilik Desteği Hibe Alma Rehbelerinden kendisi için en uygun olanını seçip  yeni açmak istediği iş yeri için  hibe  ve kredi  araştırması yapma şansına sizden önce erişen müşteri refaranslarımızı görmek için tıklayınız.

Devamını Oku...

Devletten hibe  desteği almak için aradığınız  herşeyi burada tam ve eksiksiz olarak Aracısız  Hibe Alma Çözümlerinde bulabilirsiniz.

Yeni iş yeri kurmak isteyen Girişimciler için KOSGEB Girişimcilik Hibe Desteği detaylarını görmek için tıklayınız.

Ayrıca KOSGEB dışında yeni iş yeri kurma konusunda Engelli ve Eski Hükümlülere hibe desteği sunan  İŞKUR Yeni İş Yeri Açma Hibe Desteği detaylarını burada bulmanız mümkün.

Devamını Oku...

Bu bölüme  kadar Kayzer işletmesinin resmi kurulumunu yapmış ve KOSGEB Girişimcilik Desteği ile 50.000 hibe  100.000 TL faizsiz kredi desteği almış var olan kurulu bir işletme statüsü  kazanmıştır. Var olan  bir işletme sahip olan Kayzer işletmesinin yapacağı arge çalışması için aşağıda  belirtilen  ARGE Hibe Desteklerine başvuru yapıp hibe  desteğ alabilir.

KOSGEB ARGE ve İnovasyon Hibe Desteği

KOSGEB Endüstiriyel Uygulama Hibe Desteği

TÜBİTAK ARGE  Hibe Destekleri

Kalkınma Ajansı ARGE Hibe Destekleri

SANTEZ ARGE Hibe Destekleri

Tekno Girişim Hibe Desteği

TeknoPazar Hibe  Desteği

Tekno Yatırım Hibe Destekleri

(Tarım Bakanlığı ARGE Hibe Destekleri vb. diğer Yurt İçi ve Yurt Dışı arge hibe  destekleri )

Üstte  belirtilen ARGE Hibe destekleri için aracı ve proje başvuru formu doldurma firmalarına sizinde çok kolay ve hızlı  bir şekilde  rahatlıkla doldurabileceğiniz  başvuru evrakları için 25.000-75.000 TL arasında  değişen yüksek bedellerde ücret ödemek istemiyorsanız sizde  burada sizler için özel olarak hazırlanan Aracısız Hibe Alma Çözümleri  arasından işletmeniz için en uygun olanını seçip yüz binlerce lira  ARGE hibe  desteği alabilirsiniz. ARGE hibe  desteği almak isteyen herkesin ihtiyacı olan herşey  burada KOBİ Uzmanları (Hibe Kurtları) tarafından ,sürekli güncel ve yenilenerek yer almaktadır. ARGE Hibe Desteği başvurularınız için bütün ihtiyaçlarınıza yönelik Aracısız Hibe  Çözümleri ;

1)-ARGE Hibe  Desteği Alma Rehberleri

a)-Kalkınma Ajansı Hibe Desteklerini Alma Rehberi görmek için tıklayınız.

b)-KOSGEB ARGE ve İnovasyon Hibelerini Alma Rehberi görmek için tıklayınız.

c)-KOSGEB Endüstriyel Uygulama Hibelerini alma Rehberi görmek için tıklayınız.

Bu hibe  rehberi ile  size  hiç  aracı ve proje başvuru formu doldurma  firmasına ihtiyaç duymadan ve bu firmalara on binlerce lira ücret ödemeden yüz binlerce lira  hibe  desteği alabilirsiniz.

2)-ARGE T.Hibe Desteği Almış Proje Örnekleri

a)-TÜBİTAK ARGE T.Hibe Desteği Almış Proje Örnekleri görmek için tıklayınız.

b)-KOSGEB ARGE ve İnovasyon T.hibe Desteği almış proje  örnekleri görmek için tıklayınız.

c)-SANTEZ t.Hibe Desteği Almış proje örnekleri görmek için tıklayınız.

d)-Kalkınma Ajansı ARGE T.hibe Desteği Almış Proje Örnekleri için tıklayınız.

e )-Teknogirişim Sermaye Desteği T.hibe Desteği Almış Proje Örnekleri tıklayınız.

Üstte  belirtilen hibe  desteklerine  başvuru  yaparken dolduracağınız  ARGE Hibe  başvuru  formu için örnek alacağınız  hibe  desteği almış bir TUBİTAK,KOSGEB,Bilim San. Tek. Bak.  ARGE Hibe Desteği almış proje örneğine mi ihtiyacınız var. Herkes t.hibe  desteği almış bir proje örneğini inceleyip bu proje örneğinden yola çıkarak   kendi hibe desteği başvurusunu aracı firmalara on binlerce lira ücret ödemeden kendi başına çok kolay ve hızlı bir şekilde  hazırlayabilir.

Ben projemi kendim değil,Alanında Profesyonel bir  KOBİ Uzmanı Hibe Kurdu Danışmanlık firmasından en iyi  fiyat ve garantili olarak  kapımda yüz yüze görüşme ile hazırlatmak istiyorum diyen bütün çilekli sevenler için ;

3)-%100 Hibe Desteği Alma Garantili ARGE Hibe Proje ve Süreçleri Danışmanlığı

Kimisi çilekli  sever !  burada sizlerin  kendi  ARGE ve İnovasyon Hibe desteği başvurunuzu yapmanıza yönelik Hibe Alma Rehberleri ve T.Hibe Desteği Almış Proje Örnekleri  olmasına rağmen proje  başvuru formu hazırlama ve süreç danışmanlığı konusunda  danışmanlık hizmeti satın almak isteyen  müşterilerimiz için piyasa  fiyatının  yarısına %100 Hibe Desteği Alma Garantili Danışmanlı Hizmeti sunmaktayız.

a)-KOSGEB ARGE ve İnovasyon Hibe Desteği için %100 Destek Alma Garantili Danışmanlık Hizmeti fiyatlarımızı inceleyiniz .

b)-TÜBİTAK ARGE  Hibe Destekleri için %100 Destek Alma Garantili Danışmanlık Hizmeti fiyatlarımızı inceleyiniz .

c)-Kalkınma Ajansı ARGE Hibe Destekleri için %100 Destek Alma Garantili Danışmanlık Hizmeti fiyatlarımızı inceleyiniz .

d)-SANTEZ ARGE Hibe Destekleri için %100 Destek Alma Garantili Danışmanlık Hizmeti incelemek fiyatlarımızı inceleyiniz .

e)-Tekno Girişim Hibe Desteği için %100 Destek Alma Garantili Danışmanlık Hizmeti incelemek fiyatlarımızı inceleyiniz .

f)-Tekno Yatırım Hibe Destekleri için %100 Destek Alma Garantili Danışmanlık Hizmeti incelemek fiyatlarımızı inceleyiniz .Hibe Kurtlarından Tavsiyeler