Logo Logo
Hibe Unsurları

Makine-Ekipman Alımı;

1-Yöresel ürün  ve el sanatı faaliyetlerine yönelik makine ,ekipman, teçhizat, demirbaş , yazılım ve program alımı

2-Paketleme tesisleri için fiziki yatırımlar

3-Aynı İlde bulunan, mağazaların ve stantların kurulması da dahil olmak üzere katma değerli zanaatkarlık ürünleri veya el sanatları için tanıtım ve pazarlamaya yönelik giderler.

Yapım İşleri;

1-Katma değerli zanaatkarlık ürünleri ve el sanatları için binaların, atölyelerin, soğuk hava depolarının ve üretim tesislerinin inşası, modernizasyonu, genişletilmesi ve yeniden inşası,

2-Paketleme tesisleri için fiziki yatırımlara yönelik inşaat işleri

3-Katma değerli zanaatkarlık ürünleri ve el sanatları için dükkanların ve stantların kurulması

4-İdari bina (ofisler, yemek odası, soyunma odası, tuvaleti de kapsayacak şekilde) ve bekçi kulübesi, jeneratör odası, ihata duvarı/çitler, işletme içi yollar dahil.

5-Öz tüketim için yenilenebilir enerji üretimine yönelik inşaat/modernizasyon/genişletme işleri ;

Yukarıda belirtilenlere ilave olarak, hizmet alımı ve görünürlüğe ilişkin harcamalar da uygun harcamalardır.

Devamını Oku...

İş Fikriniz ve yeni yatırımınız veya var olan işletme  ve yatırımlarınız için ( yeni kurulmak istenen işletme, yeni kurulacak olan işletme ,yeni kurulan işletme, kurulu olan yeni işletme, kurulmuş olan ve faaliyette bulunan işletme ) için ister imalat ister hizmet ve pazarlama  sektöründe olun bu hibe yılı içinde hangi hibe  destekleri veriliyor ? bu hibe  desteklerine  nasıl  en hızlı kolay ve doğru  yoldan başvuru  yapılır ? hemen öğrenmek ve aracılara , proje başvuru formu doldurma  firmalarına on binlerce lira ücret ödemen sizde  web sitemizden alış  veriş yapıp hibe  desteği alma konusunda  en hızlı ve en ekonomik yolu tercih eden binlerce müşterimiz gibi bu hibe desteklerini alma konusunda hemen bir adım öne  geçebilirsiniz.

Devamını Oku...

Genel olarak ,yeni iş yeri kurmak şartı ile  herkes  yaş  ve sektör şartı gözetmeksizin KOSGEB Girişimcilik Destek Programı kapsamında ;

2.000 TL işletme kuruluş dönemi giderleri ( Vergi Levhası çıkarma ve ilgili yerlere kayıt)

27.000 TL kuruluş dönemi yeni işletme  makine , teçhizat, demirbaş, yazılım ve program hibe  desteği,

21.000tl işletme  aylık sabit giderler hibesi ( aylık max 5.000  tl toplamda 21.000 TL )

Yeni işletme kurmak için 50.000 TL hibe   desteğine ek olarak 100.000 TL 30  ay sonra  geri ödemeli %0 ( sıfır) faizsiz kredi desteği alabilir.

Yeni vergi levhası çıkaran işletme  ve girişimciler  bu hibe  desteğine başvuru yapmadan vergi levhası çıkardıkları  anda 50.000 TL hibe , 100.000 TL   faizsiz kredi desteği alma  haklarını kaybederler.

Açmayı düşündüğünüz yeni iş yeri için KOSGEB Girişimcilik Hibe Desteği ile  başlaya bilirsiniz  bu yolla ilk hibe  desteğinizi almış ve iş yerinizi  açmış olursunuz.

KOSGEB Girişimcilik Hibe Desteği Nedir ? Nasıl Alınır ? bu hibe desteğini en hızlı ve kolay yoldan nasıl alacağınızı keyfetmek için ihtiyacınız olan her şey  web sitemizde  yer almaktadır. KOSGEB Girişimcilik Desteği  hakkında  bütün detayları öğrenmek ve bu hibe desteğine başvuru yapmak için ihtiyacınız olan her şeye  sahip olmak için tıklayınız.

 

 Hibe Kurtlarından Tavsiyeler