Logo Logo
Kimler Başvuru Yapabilir?

Bu hibe  desteğine aşağıda  belirtilen  şartlardan herhangi  birini ile  sağlayan herkes başvuru yapabilir;

1-Çiftlik içi veya dışı faaliyetlerini çeşitlendiren çiftçiler veya çiftlik hane halkı üyeleri bu hibe  desteğinden yararlanabilir.

Tarımdan başka ekonomik faaliyeti bulunmayan,  ‘’Mal sahibi, kiracı, yarıcı veya ortakçı olarak devamlı veya en az bir üretim dönemi veya yetiştirme devresi tarımsal üretim yapan gerçek ve tüzel kişileri’’ Bütün çiftçiler ve/veya bunların hane halkı üyeleri, kentsel veya kırsal alanlarda yerleşmiş olmalarına bakılmaksızın bu hibe desteklerine  başvuru yapıp hibe  desteği alabilir .

NOT :Kırsal alanlardaki gerçek kişiler: tedbir kapsamında bir ekonomik faaliyet gerçekleştiren ve yararlanıcı olan gerçek kişilerin kırsal bir alanda yaşıyor olmaları gerekmektedir ve bu durum  kanıtlanabilmelidir.

2-Kırsal alanlardaki özel tüzel kişiler: Kırsal alanlarda kurulmuş olan veya faaliyet gösteren mikro ve küçük ölçekli işletmelerin tamamı bu hibe  desteğinden yararlanabilir.

Kırsal alanlardaki kırsal nüfus tarafından kurulan herhangi bir türdeki tüzel kişilikler de buna dahildir. Kırsal alanların dışında kurulmuş olan tüzel kişilikler, eğer desteklenen yatırımları/faaliyetleri kırsal alanda bulunuyor ise uygun yararlanıcı olabilirler.

Mikro Ölçekli İşletme; Yıllık çalışan  sgk’lı personel sayısı 10’dan küçük, yıllık ciro veya  net  satış  hasılatı 1 Milyon  TL ve  daha az olan bütün işletmeler mikro işletmedir ve bu hibe  desteklerine  başvuru yapabilir.

Küçük Ölçekli İşletme; Yıllık çalışan  sgk’lı personel sayısı 10-49 arasında yıllık ciro veya  net  satış  hasılatı 8 Milyon  TL ve  daha az olan bütün işletmeler küçük işletmedir ve bu hibe  desteklerine  başvuru yapabilir.

Tüm başvuru yapacaklar  aşağıdaki şartları oluşturmalıdır;

   -Başvuru sahipleri vergi sistemine kayıtlı olmalıdır. Ayrıca başvuruyu sundukları anda başvuru sahiplerinin Devlete ödenmemiş vergi ve sosyal güvenlik borçlarının bulunmaması gerekmektedir.

  -Başvuru sahipleri, TKDK tarafından son hibe ödemeniz yapıldıktan sonra 5 yıl boyunca işletmeniz açık kalacaktır.

Başvuru sahibi ayrıca;

-- Çiftçiler veya çiftlik hane halkının üyeleri için; başvuru sırasında Gıda, tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın yetkili birimi tarafından verilen resmi bir belge ile statülerini kanıtlamalıdırlar.

TKDK hibe  desteği başvuru  yapıp arıcılık faaliyetinde olan tarımsal işletmeniz için 500.000 avro’ya  kadar hibe  desteği almak isteyen bütün girişimci ve işletmecilere müjde!

Devamını Oku...

Artık aracıya ,proje  yazarına on binlerce lira TKDK Hibe Desteği başvurusu ücreti ödemeden size çok kolay ve doğru yoldan TKDK hibe  desteklerine  başvuru yapıp  en ucuz  ve doğru yoldan  kendi başınıza TKDK hibe desteklerine  başvuru  yapabilirsiniz. Bu hibe  desteklerine  başvuru yapmak için ihtiyacınız olan her şey web sitemizde  satışa sunulmaktadır.

TKDK Hibe  desteklerine  başvuru yapmak için  adınıza bir  vergi  levhası yok  mu ? TKDK hibe  desteği almak için  yapacağı yatırım vergi levhası çıkarmak isteyen girişimcilerin dikkatine ; ‘’ TKDK hibe  desteklerine başvuru  yapıp hibe almak isteyen girişimcilere  KOSGEB Girişimcilik Destek Programı ile %90’ oranında hibe desteği sağlanıyor.

 Nasıl Mı ?

Devamını Oku...

Yeni bir  iş yeri açmak isteyen girişimciler  KOSGEB ’ten ;

İşletmelerin  vergi levhası çıkarma, kuruluş giderleri, noter, oda kayıt giderleri için 2.000 TL

İşletmelerin makine , teçhizat ,demirbaş,ofis donanımı( pc, yazıcı, tarayıcı, ldc tv, masa, koltuk takımları vb.) giderleri için 27.000 TL

İşletmelerin kira  ve personel giderleri için aylık 5.000 TL olmak üzere toplamda 21.000 TL hibe  desteği.

Üstte  belirtilen giderler için  KOSGEB hibe  desteği 50.000 TL ’dir. Bu hibe  desteği bana  yetmez  benim üretim ve hizmet amaçlı makine, teçhizat, yazılım ve programa ihtiyacım var diyorsanız  KOSGEB Girişimcilik Desteği kapsamında 50.000 TL hibeye  ek olarak  size 100.000 TL , 30  ay sonra  geri ödemeli  ve  faizsiz kredi desteği de  sunulmaktadır.

Bu yolla ilk hibe  desteğinizi alabilirsiniz. KOSGEB Girişimcilik Desteği ile işletme açan girişimciler tabir yerinde ise bir taşta iki kuş vurmuştur, çünkü; Daha yüksek bedelli  tarım ve hayvancılık konulu hibe destekleri ( TKDK, KKYDP ,Kalkınma Ajansı vb.) için işletme kurmuş, hem de kurmuş olduğu ilk işletmesi için Devlet’ten ilk hibe  ve faizsiz kredi desteğini almıştır.

Web sitemizde  yer alan  ilgili bölümlerde  KOSGEB Girişimcilik Hibe Desteği Nedir ? Nasıl Alınır ? bu hibe desteğini en hızlı ve kolay yoldan nasıl alacağınızı keyfetmek için ihtiyacınız olan her şey  web sitemizde  yer almaktadır.KOSGEB Girişimcilik Desteği  hakkında  bütün detayları öğrenmek ve bu hibe desteğine başvuru yapmak için ihtiyacınız olan her şeye  sahip olmak için tıklayınız.Üstelik aracıya , çukacıya on binlerce lira  ücret ödemeden.Hibe Kurtlarından Tavsiyeler