Logo Logo
Kimler Başvuru Yapabilir?

Bu hibe desteğine aşağıda belirtilen işletmeler başvuru yapabilir;

-Küçük ve orta ölçekli işletme (KOBİ) sıfatı içine giren bütün  KOBİ’ler tüm tüzel kişiler ve gerçek kişiler.

-Mikro işletmeler bu hibe  desteği kapsamında değildir.

KOBİ Nedir ?

KOBİ; Yıllık 250 kişiden az işçi çalıştıran ve yıllık net  satış hasılatı veya mali bilançosu 40 Milyon TL’yi geçmeyen bütün işletmeler  KOBİ’dir.

Mikro İşletme  Nedir?

Mikro İşletme; Yıllık 10 kişiden az işçi çalıştıran ve yıllık net  satış hasılatı veya mali bilançosu 1 Milyon TL’yi geçmeyen bütün işletmeler  mikro işletmedir.

Bu hibe  desteğine  başvuru yapacak işletmeler KOBİ sınıfı içinde olmakla birlikte mikro işletme şartlarının üstünde  olmalıdırlar.

Tüm başvuru yapacaklar  aşağıdaki şartları oluşturmalıdırlar;

-Başvuru sahipleri vergi sistemine kayıtlı olmalıdır. Ayrıca başvuruyu sundukları anda başvuru sahiplerinin Devlete ödenmemiş vergi ve sosyal güvenlik borçlarının bulunmaması gerekmektedir.

-Başvuru sahipleri, TKDK tarafından nihai ödemenin yapılmasından sonra 5 yıl süre ile yatırımın muhafaza edilmesini ve önemli bir değişikliğe maruz kalmamasını temin etmek zorundadırlar.

-Başvuru sahipleri (gerçek kişi olması durumunda kendisi, tüzel kişiliklerde ise tüzel kişiliği temsil ve ilzama yetkili olan kişi) başvurunun sunulduğu tarihte 65 yaşından büyük olmamalıdır.

-Kiralanmış bir mülk üzerinde yapılacak yatırımlar uygun yatırımlardır. Kiralama süresi yatırımın tamamlandığı tarihten itibaren en az beş yılı kapsamalıdır.

TKDK hibe  desteği başvuru  yapıp kanatlı eti üreten  tarımsal işletmeniz için 3.000.000 avro’ya  kadar hibe  desteği almak isteyen bütün girişimci ve işletmecilere müjde!

Devamını Oku...

Artık aracıya ,proje  yazarına on binlerce lira TKDK Hibe Desteği başvurusu ücreti ödemeden size çok kolay ve doğru yoldan TKDK hibe  desteklerine  başvuru yapıp  en ucuz  ve doğru yoldan  kendi başınıza TKDK hibe desteklerine  başvuru  yapabilirsiniz. Bu hibe  desteklerine  başvuru yapmak için ihtiyacınız olan her şey web sitemizde  satışa sunulmaktadır.

TKDK Hibe  desteklerine  başvuru yapmak için  adınıza bir  vergi  levhası yok  mu ? TKDK hibe  desteği almak için  yapacağı yatırım vergi levhası çıkarmak isteyen girişimcilerin dikkatine ; ‘’ TKDK hibe  desteklerine başvuru  yapıp hibe almak isteyen girişimcilere  KOSGEB Girişimcilik Destek Programı ile %90’ oranında hibe desteği sağlanıyor.

 Nasıl Mı ?

Devamını Oku...

Yeni bir  iş yeri açmak isteyen girişimciler  KOSGEB ’ten ;

İşletmelerin  vergi levhası çıkarma, kuruluş giderleri, noter, oda kayıt giderleri için 2.000 TL

İşletmelerin makine , teçhizat ,demirbaş,ofis donanımı( pc, yazıcı, tarayıcı, ldc tv, masa, koltuk takımları vb.) giderleri için 27.000 TL

İşletmelerin kira  ve personel giderleri için aylık 5.000 TL olmak üzere toplamda 21.000 TL hibe  desteği.

Üstte  belirtilen giderler için  KOSGEB hibe  desteği 50.000 TL ’dir. Bu hibe  desteği bana  yetmez  benim üretim ve hizmet amaçlı makine, teçhizat, yazılım ve programa ihtiyacım var diyorsanız  KOSGEB Girişimcilik Desteği kapsamında 50.000 TL hibeye  ek olarak  size 100.000 TL , 30  ay sonra  geri ödemeli  ve  faizsiz kredi desteği de  sunulmaktadır.

Bu yolla ilk hibe  desteğinizi alabilirsiniz. KOSGEB Girişimcilik Desteği ile işletme açan girişimciler tabir yerinde ise bir taşta iki kuş vurmuştur, çünkü; Daha yüksek bedelli  tarım ve hayvancılık konulu hibe destekleri ( TKDK, KKYDP ,Kalkınma Ajansı vb.) için işletme kurmuş, hem de kurmuş olduğu ilk işletmesi için Devlet’ten ilk hibe  ve faizsiz kredi desteğini almıştır.

Web sitemizde  yer alan  ilgili bölümlerde  KOSGEB Girişimcilik Hibe Desteği Nedir ? Nasıl Alınır ? bu hibe desteğini en hızlı ve kolay yoldan nasıl alacağınızı keyfetmek için ihtiyacınız olan her şey  web sitemizde  yer almaktadır.KOSGEB Girişimcilik Desteği  hakkında  bütün detayları öğrenmek ve bu hibe desteğine başvuru yapmak için ihtiyacınız olan her şeye  sahip olmak için tıklayınız.Üstelik aracıya , çukacıya on binlerce lira  ücret ödemeden.Hibe Kurtlarından Tavsiyeler