Logo Logo
İşletme Kapasitesi (Alt Ve Üst Sınırlar)

İster 10 büyük kapasiteli bir işletme olun ister 100 küçük baş kapasiteli bir işletme bu yıl TKDK hibe  destekleri için uygun başvuru yapan herkes hibe  desteği alabilir. Hibe desteği işlemelerin toplam kapasitesi, yatırımın kapasitesi de dahil olmak üzere, hibe desteği sonunda aşağıda belirtilen kapasite limitlerini aşamaz.

Kırmızı et için işletme kapasiteleri;

En az 30, en fazla 250 sığır, veya

En az 10, en fazla 50 manda, veya

En az 100, en fazla 500 koyun, veya

En az 100, en fazla 500 keçi

NOT: İşletmenin   başvuru   yapılan   alt-sektör   için   IPARD    Programında    belirtilen kapasite kriterine uygunluğu değerlendirilirken,  yatırımın  uygulanacağı  ilçede başvuru sahibinin faaliyet gösteren diğer tarımsal işletme/işletmelerinin kapasiteleri hesaplamada dikkate alınır. Ancak başvuru sahibinin anılan diğer tarımsal işletme/ işletmelerini kapatacağını bildirmesi ve taahhüdünü vermesi durumunda bu tarımsal işletmelerin kapasiteleri dikkate alınmaz.

Kapatılacağı beyan edilen işletmelerin yatırımın uygulanmasından sonraki beş yıllık süre içinde aynı alt sektörde faaliyet göstermeye başladığı tespit edilir ise, Kurum geri alım sürecini başlatma hakkına  sahiptir.

Devamını Oku...

İş Fikriniz ve yeni yatırımınız veya var olan işletme  ve yatırımlarınız için ( yeni kurulmak istenen işletme, yeni kurulacak olan işletme ,yeni kurulan işletme, kurulu olan yeni işletme, kurulmuş olan ve faaliyette bulunan işletme ) için ister imalat ister hizmet ve pazarlama  sektöründe olun bu hibe yılı içinde hangi hibe  destekleri veriliyor ? bu hibe  desteklerine  nasıl  en hızlı kolay ve doğru  yoldan başvuru  yapılır ? hemen öğrenmek ve aracılara , proje başvuru formu doldurma  firmalarına on binlerce lira ücret ödemen sizde  web sitemizden alış  veriş yapıp hibe  desteği alma konusunda  en hızlı ve en ekonomik yolu tercih eden binlerce müşterimiz gibi bu hibe desteklerini alma konusunda hemen bir adım öne  geçebilirsiniz.

Devamını Oku...

Genel olarak ,yeni iş yeri kurmak şartı ile  herkes  yaş  ve sektör şartı gözetmeksizin KOSGEB Girişimcilik Destek Programı kapsamında ;

2.000 TL işletme kuruluş dönemi giderleri ( Vergi Levhası çıkarma ve ilgili yerlere kayıt)

27.000 TL kuruluş dönemi yeni işletme  makine , teçhizat, demirbaş, yazılım ve program hibe  desteği,

21.000tl işletme  aylık sabit giderler hibesi ( aylık max 5.000  TL toplamda 21.000 TL )

Yeni işletme kurmak için 50.000 TL hibe   desteğine ek olarak 100.000 TL 30  ay sonra  geri ödemeli %0 ( sıfır) faizsiz kredi desteği alabilir.

Yeni vergi levhası çıkaran işletme  ve girişimciler  bu hibe  desteğine başvuru yapmadan vergi levhası çıkardıkları  anda 50.000 TL hibe , 100.000 TL   faizsiz kredi desteği alma  haklarını kaybederler.

Açmayı düşündüğünüz yeni iş yeri için KOSGEB Girişimcilik Hibe Desteği ile  başlaya bilirsiniz  bu yolla ilk hibe  desteğinizi almış ve iş yerinizi  açmış olursunuz.

KOSGEB Girişimcilik Hibe Desteği Nedir ? Nasıl Alınır ? bu hibe desteğini en hızlı ve kolay yoldan nasıl alacağınızı keyfetmek için ihtiyacınız olan her şey  web sitemizde  yer almaktadır. KOSGEB Girişimcilik Desteği  hakkında  bütün detayları öğrenmek ve bu hibe desteğine başvuru yapmak için ihtiyacınız olan her şeye  sahip olmak için tıklayınız.Hibe Kurtlarından Tavsiyeler