Logo Logo
Hibe Miktarı Ve Hibe Oranları

-Süt üreten tarımsal işletmeler için hibe miktarı en az 20.000 AVRO en fazla 1.000.000 AVRO,

NOT: Birinci çağrı ilanında, Avro ve Ulusal para birimi arasındaki dönüşüm için kullanılacak döviz kuru 3,21 tL’dir.

Bu hibe  kapsamında girişimci, işletme, yatırımcı ve KOBİ’lere sunulan hibe oranı %60’tır.

Yani  toplamda 1.666.666   avro yatırım  yapan  bir işletmeye  yapmış olduğu bu  yatırımın %60’i TKDK tarafından geri iade edilir. Size sunulan hibe %60 hibe oranı aşağıdaki durularda %70’e kadar çıkmaktadır;

-Hibe desteği kararı alındığı tarihte, başvuru sahibinin (başvuru sahibi gerçek kişi ise kendisi, başvuru sahibi tüzel kişi ise tüzel kişiliği temsil ve ilzama yetkili kişi/ kişiler) 40 yaşın altında olması durumunda destek oranı %65,

-Yatırım, IPARD Programında tanımlanan şekilde dağlık bir alanda yapılıyor ise destek oranı % 65,

-Hibe desteği kararı alındığı tarihte başvuru sahibi (başvuru sahibi gerçek kişi ise kendisi, başvuru sahibi tüzel kişi ise tüzel kişiliği temsil ve ilzama yetkili kişi/kişiler) 40 yaşın altında ise ve yatırım IPARD Programında tanımlanan şekilde dağlık bir alanda gerçekleştiriliyor ise, toplam kamu desteği oranı %70 olacaktır.

Not: Atık madde depolama ve atık yönetimi içeren yatırımlar için ilave %10 destek sağlanacaktır. Belirtilen bu ilave %10 destek sadece atık depolama ve atık yönetimi amacıyla yapılacak harcama kalemleri için   geçerlidir.

Devamını Oku...

İş Fikriniz ve yeni yatırımınız veya var olan işletme  ve yatırımlarınız için ( yeni kurulmak istenen işletme, yeni kurulacak olan işletme ,yeni kurulan işletme, kurulu olan yeni işletme, kurulmuş olan ve faaliyette bulunan işletme ) için ister imalat ister hizmet ve pazarlama  sektöründe olun bu hibe yılı içinde hangi hibe  destekleri veriliyor ? bu hibe  desteklerine  nasıl  en hızlı kolay ve doğru  yoldan başvuru  yapılır ? hemen öğrenmek ve aracılara , proje başvuru formu doldurma  firmalarına on binlerce lira ücret ödemen sizde  web sitemizden alış  veriş yapıp hibe  desteği alma konusunda  en hızlı ve en ekonomik yolu tercih eden binlerce müşterimiz gibi bu hibe desteklerini alma konusunda hemen bir adım öne  geçebilirsiniz.

Devamını Oku...

Genel olarak ,yeni iş yeri kurmak şartı ile  herkes  yaş  ve sektör şartı gözetmeksizin KOSGEB Girişimcilik Destek Programı kapsamında ;

2.000 TL işletme kuruluş dönemi giderleri ( Vergi Levhası çıkarma ve ilgili yerlere kayıt)

27.000 TL kuruluş dönemi yeni işletme  makine , teçhizat, demirbaş, yazılım ve program hibe  desteği,

21.000tl işletme  aylık sabit giderler hibesi ( aylık max 5.000  TL toplamda 21.000 TL )

Yeni işletme kurmak için 50.000 TL hibe   desteğine ek olarak 100.000 TL 30  ay sonra  geri ödemeli %0 ( sıfır) faizsiz kredi desteği alabilir.

Yeni vergi levhası çıkaran işletme  ve girişimciler  bu hibe  desteğine başvuru yapmadan vergi levhası çıkardıkları  anda 50.000 TL hibe , 100.000 TL   faizsiz kredi desteği alma  haklarını kaybederler.

Açmayı düşündüğünüz yeni iş yeri için KOSGEB Girişimcilik Hibe Desteği ile  başlaya bilirsiniz  bu yolla ilk hibe  desteğinizi almış ve iş yerinizi  açmış olursunuz.

KOSGEB Girişimcilik Hibe Desteği Nedir ? Nasıl Alınır ? bu hibe desteğini en hızlı ve kolay yoldan nasıl alacağınızı keyfetmek için ihtiyacınız olan her şey  web sitemizde  yer almaktadır. KOSGEB Girişimcilik Desteği  hakkında  bütün detayları öğrenmek ve bu hibe desteğine başvuru yapmak için ihtiyacınız olan her şeye  sahip olmak için tıklayınız.Hibe Kurtlarından Tavsiyeler