Logo Logo
TKDK IPRAD-2 Tarım, Hayvancılık Ve Kırsal Kalkınma Hibeleri

IPARD, Avrupa Birliği (AB) tarafından aday ve potansiyel aday ülkelere destek olmak amacıyla oluşturulan, Katılım Öncesi Yardım Aracı’nın (Instrument for Pre-Accession Assistance-IPA) Kırsal Kalkınma bileşenidir.

Bu başlık  altında aklınıza gelebilecek hemen hemen bir çok tarım ve hayvancılık başta kırsal kalkınma ve tarıma dayalı Endüstriler hibe  desteği kapsamında 3.000.000 avroya kadar hibe desteği almaktadır.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Desteklemeyi Kurumu, IPARD desteğinin 2014-2020 yıllarını içeren ikinci uygulama döneminde tarım sektörünün ve kırsal alanların sürdürülebilir kalkınması için yeni sektörler ve daha yüksek hibe oranlarıyla desteklemelerine devam etmektedir.

IPARD II (2014-2020 ) Hibe Programı kapsamında genel olarak aşağıda  belirtilen sektörlere  hibe  desteği sağlanmakta ve %70 oranlarında 3.000.000 avroya kadar hibe ( karşılıksız  geri ödemesiz nakit desteği sağlanmaktadır;

Tarımsal İşletmelerin Fiziki Varlıklarına Yönelik Yatırımlara Sağlanan Hibe Destekleri

Tarım ve Balıkçılık Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması İle İlgili Sağlanan Hibe Destekleri;

Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve İş Geliştirme sektörleri İçin  Sağlanan Hibe Destekleri;

İster  yeni işletme kurun isterseniz  var olan işletmeniz için kapasite geliştirme, modernizasyon ve yeni demirbaş  alımı yapın TKDK IPRAD 2  kapsamında çeşitli yatırımlarınız için 3.000.000 avroya kadar hibe desteği almanız mümkün.

‘’İşletmenizde ister kırmızı et, ister kanatlı eti, ister süt  besiciliği,ister et besiciliği veya seracılık , kültür balıkçılığı, arıcılık yapın ihtiyacınız olan fiziki alan için A’dan Z’ye hemen hemen her türlü inşaat  işi ,makine teçhizat demirbaşı ihtiyaçlarınıza TKDK IPRAD-2  hibe  desteği ile ulaşabilirsiniz’’

Çeşitli  TKDK IPARD-2 hibe destekleri için 3.000.000  AVRO’ya kadar  hibe  desteği alabilmesi için aradığınız  her şey  web sitemizde yer almaktadır. Herkes  t.hibe  desteği almış bir TKDK proje  başvuru  formuna  bakarak ve bu t.hibe  desteği almış proje örneğinden yararlanarak TKDK hibe  destekleri hakkında  bilgi  sahibi olup  bu hibe  desteklerine  kendi başına  hiçbir aracı ve proje başvuru formu doldurma  hizmeti sunan  firmaya ihtiyaç duymadan  başvuru yapabilir. Kendi hibe desteği başvurunuzu  yapmak için  sizde  web sitemizden hibe ihtiyacı için aradığı  her şeye  sahip olmak için TKDK T.Hibe  Desteği Almış Proje Örnekleri arasından sizin için en uygun yatırım alanını bulup bu t.hibe  desteği almış proje başvuru  formunu inceleyip kendi  hibe  desteği  başvurunuzu hemen çok hızlı ve kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Sizden önce  web sitemizde  satışa  sunulan TKDK T.Hibe Desteği almış proje örneği satın alan binlerce müşteri referansımızı görmek için tıklayınız. Bu müşterilerimizin kendi hibe desteği başvurularını yapmak için  aracı ve proje yazarı firmalara 55-75.000 TL ödemen  web sitemizden satın altıkları  TKDK T.Hibe  Desteği Almış Proje  Örneklerini görmek için tıklayınız.Hibe Kurtlarından Tavsiyeler