Logo Logo
Nasıl Başvuru Yapılır?

İşletmenizin üretim ,hizmet  ,yeni  ürün vb. pazarlama , insan kaynakları ,belgelendirme ,makine parkuru alımı, yeni makine alımı, güneş enerjisi  vb. diğer  sürdürülebilir enerji sistemleri, tarım  , hayvancılık ,yerel ürünler vb. Aklınıza  gelebilecek   her  sektör ve iş kolunun çeşitli ihtiyaçlarına yönelik kalkınma  ajansı hibe  desteği unsurları mevcuttur. Genel olarak Kalkınma Ajansı hibe destekleri için   aşağıdaki adımları  takip ediniz;

Devamını Oku...

1-İlinizi  kapsamına alan Kalkınma Ajansı mali (hibe) destek duyurularını ( proje  açık teklif çağrılarını) ediniz.

2- İlinizi  kapsamına alan   ilgili çağrıda  sektör veya iş kolunuz için hibe  desteği  başvuru yapma  kararı aldıktan sonra  işletmenizi KAYS’a ( Kalkınma Ajansıları Yönetim Sistemi) kayıt  ediniz.

3- KAYS sistemi üzerinden hibe  başvuru formu olan projeniz  doldurup projeniz ile birlikte sunacağınız işletmemiz ile ilgili resmi ve yasal evrakları tarayıp sisteme  yükleyiniz.

Devamını Oku...

Üstte  genel olarak  3 adımda anlatılan Kalkınma Ajansı Hibe Desteği başvuru  evrak ve işlemleri hakkında  bütün  detaylara hakim olmak  ve kendi kalkınma ajansı hibe  desteği  başvurunuzda  aracı ve proje yazarı firmalara 25.000-30.000 TL arasında  değişen rakamlarda aracılık ve proje hazırlama hizmeti ödemek istemiyorsanız sizde  web sitemizden Kalkınma Ajanslarından Hibe ve Kredi Desteği Alma Rehberi satın alan binlerce işletme  ,yatırımcı ve KOBİ gibi kendi  hibe başvurunuzu çok kolay ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

Unutmayın Kalkınma Ajansı  hibe  desteklerini alabilmeni için ihtiyacınız olan 2 şeyden  biri  ne zaman ? nasıl hibe müracaatı yapacağınız  ve hibe müracaatı için  doldurmanız  gereken  proje  başvuru  formudur. Bu iki önemli ihtiyacınız Kalkınma Ajansların Hibe ve Kredi Desteği Alma Rehberinde !Hibe Kurtlarından Tavsiyeler