Logo Logo
Nasıl Başvuru Yapılır?

İşletme ,yatırımcı,girişimci ve KOBİ’lerin iş yeri açma  ve iş geliştirye yönelilk çeşitli KOSGEB ve diğer faizsiz kredi desteği sunan Devlet kurumlarına  başvuru iş ve işlemleri oldukça kolaydır. Özelliklede KOSGEB Hibe  ve Kredi desteklerine  başvuru yapmak ise  diğer  Devlet  hibe  ve kredi  desteklerine başvuru yapmaktan daha kolaydır.

KOSGEB Kredi faiz desteği, KOSGEB bütçe imkanları dahilinde, işletmelerin ve girişimcilerin ihtiyaçları göz önünde bulundurularak, günün şartlarına uygun olarak hazırlanan kredi programları kapsamında, bankalar ile yapılan protokoller çerçevesinde kullandırılır ve faizsiz kredi limiti en fazla 300.000 TL dir.İşletmeler ilgili geri  ödemleri  zamanında  yapması durumunda kesinlikle faiz ödemezler.

Devamını Oku...

KOSGEB’in kredi faiz  desteği için işletmeler  aşağıda  belirtilen işlem  basamaklarını uygular;

1-İşletmeler, kredi faiz desteğinden yararlanmak için başvurularını KOSGEB ile protokol imzalayan banka şubelerine web tabanlı özel Yazılım Sistemi aracılığıyla yaparlar.

2- Banka şubesi, uygun bulduğu kredi taleplerini sistem üzerinden KOSGEB Ön Onayını almak üzere işletmenin bağlı bulunduğu KOSGEB Hizmet Merkezine elektronik ortamda gönderir.(Bu aşamayı kesin bir şekilde geçmek için işletmenizin bir önceki yıla  ait bet satış hasılatı, mali bilançosu ve işletme ortalama çalışan sayısı uygun olmalıdır.)

3- …………………………….

4-………………………………….yazının devamı okumak ve  daha detaylı bilgi almak için KOSGEB Faizsiz Kredilerini Alma Rehberini inceleyiniz.

KOSGEB’i hibe programları kapsamında bir çok KOSGEB Hibe Programında ise işletmelere faizsiz kredi desteği sunulmaktadır. Bu hibe programları kapsamında olan KOSGEB Faizsiz kredi  destekleri için aşağıda  belirtilen rehberleri inceleyiniz;

KOSGEB Girişimcilik Destek Programı kapsamında yeni iş yeri kuran  bay, bayan, engelli, genç,işsiz, üniversite mezunu,gazi ve şehit yakınlarına 100.000 TL   faizsiz kredi desteği sunulmaktadır. KOSGEB Girişimcilik Destek Programına kimler  başvuru yapabilir?, başvuru şartları, kredi geri ödeme şartları, vade vb. başvuru evrak ve işlemleri hakkında  detaylı bilgi almak için KOSGEB Girişimcilik Desteği Hibe ve Kredilerini Alma Rehberini inceleyiniz.

KOSGEB İş Birliği Güç Birliği Programı kapsamında işletmelere  700.000- 1.200.000 TL arasında faizsiz kredi  desteği  sunulmaktadır .Bu kredilerde işletmeler ve yatırımcılar  faiz ödemezler. KOSGEB İş Birliği Güç Birliği Programına kimler  başvuru yapabilir?, başvuru şartları, kredi geri ödeme şartları, vade vb. başvuru evrak ve işlemleri hakkında  detaylı bilgi almak için KOSGEB İş Birliği Güç Birliği Hibelerini Alma Rehberini inceleyiniz.

KOSGEB ARGE ve İnovasyon Programı kapsamında işletmelere  300.000 TL   faizsiz kredi  desteği sunulmaktadır. Bu kredilerde işletmeler ve yatırımcılar  faiz ödemezler. KOSGEB ARGE ve İnovasyon Programına kimler  başvuru yapabilir?, başvuru şartları, kredi geri ödeme şartları, vade vb. başvuru evrak ve işlemleri hakkında  detaylı bilgi almak için KOSGEB ARGE ve İnovasyon Hibe  ve Kredini Alma Rehberlerini inceleyiniz.

KOSGEB Endüstriyel Uygulama Programı kapsamında işletmelere  500.000 TL   faizsiz kredi  desteği sunulmaktadır. Bu kredilerde işletmeler ve yatırımcılar  faiz ödemezler. KOSGEB Endüstriyel Uygulama Programına kimler  başvuru yapabilir?, başvuru şartları, kredi geri ödeme şartları, vade vb. başvuru evrak ve işlemleri hakkında  detaylı bilgi almak için KOSGEB Endüstriyel Uygulama Hibe  ve Kredini Alma Rehberini inceleyiniz.

KOSGEB KOBİ Gelişim Destek Programı (KOBİGEL) kapsamında işletmelere  700.000 TL   faizsiz kredi  desteği sunulmaktadır. Bu kredilerde işletmeler ve yatırımcılar  faiz ödemezler. KOSGEB KOBİ Gelişim Destek Programına (KOBİGEL) kimler  başvuru yapabilir?, başvuru şartları, kredi geri ödeme şartları, vade vb. başvuru evrak ve işlemleri hakkında  detaylı bilgi almak için KOSGEB KOBİ Gelişim Destek Programı Hibe  ve Kredini Alma Rehberini inceleyiniz.Hibe Kurtlarından Tavsiyeler