Logo Logo
Kimler? Nasıl? Hibe Desteği Alabilir?

Gelişme ve büyüme potansiyeline sahip küçük ve orta ölçekli işletmelerin, Borsa İstanbul Gelişen İşletmeler Piyasasında yer alarak sermaye piyasalarından finansman temin etmek isteyen bütün firmalar  bu hibe  desteğinden yararlanabilir. Gelişen İşletmeler  Piyasası hibe programı KOSGEB’in geçtiğimiz  yıllarda  yayınlanan  bir  hibe desteğidir ve genel olarak  KOBİ’ler tarafından  fazla  bilinmemektedir. 2014-15 yılında  bu hibe programından 17 işletme  yararlanmış ve toplamda ! Milyon TL ‘yi aşkın hibe  desteği almıştır.2016-2017 döneminde  bu programa başvuru yapan işletme  sayısı  artmıştır.

Devamını Oku...

Bu hibe  desteğini almak isteyen firmalar genel olarak ;

 1- İşletmenizin ( yani ürün veya hizmet  sunumu yaptığınız sektörün ) KOSGEB Hibe  ve Kredileri kapsamında  desteklenen sektörler  kapsamında olması

2- Destek kapsamında olan işletmenizin KOSGEB  veri tabanına kayıtlı olması( veya  kayıt edilmesi)

3- KOSGEB Gelişen İşletmeler Piyasası Programı  başvuru formunun KOSGEB veri tabanı üzerinden doldurulması ve ilgili evraklar ile  KOSGEB’e  teslim edilmesi gerekir.

KOSGEB ‘in bu  hibe desteği de diğer  KOSGEB Hibe   ve Kredi  desteklerinde olduğu  gibi KOSGEB E-KOBİ linki üzerinden ulaşa bileceğiniz ve veri tabanı  kayıt işlemlerinden sonra doldurmanız gereken KOSGEB GİP Hibe Desteği Başvuru  formu  neticesinde olur. Bu hibe programı  hakkında detaylı ve örnekli özel  bölümlerden oluşan  KOSGEB GİP Hibelerini Alma Rehberini içindekiler bölümünü görmek için tıklayınız.

Tüm KOSGEB Hibe ve Kredi  başvurularında olduğu gibi  KOSGEB’in bu hibe  desteğine de kendi başınıza  çok kolay ve hızlı bir şekilde  başvuru yapıp  bu hibe  desteğine de  aracı ve proje yazarı firmalara  on binlerce lira  danışmanlık  bedeli  ödemeden  başvuru  yapmanız mümkündür.Hibe Kurtlarından Tavsiyeler