Logo Logo
Ar-Ge Ve İnovasyon Hibe Programı Nedir?

Ülkemizde birçok kamu kurum ve kuruluşu girişimci işletme ve yatırımcıları arge ve inovasyon yapmaları konusunda özendirmektedir. Özellikle bu yılın başlarında açıklanan arge paketi ile tabir yerinde ise Devletimiz araştırma ve geliştirme yapan yeni ürün  veya yeni  bir hizmeti  sunmak için maliyet  düşürücü, süreç iyileştirici vb. bir çok konu ve sektörde işletmelerin  Araştırma ve geliştirme  çalışmalarının (ARGE)  yanında işletmelerin inovasyon  yani yenilik çalışmaları içinde  hibe   ve faizsiz  kredi desteği sunmaktadır. Bu hibe ve faizsiz  kredi desteklerinin başında ise  KOSGEB ARGE ve İnovasyon programı  gelmektedir.

KOSGEB ‘in bu hibe programı kapsamında çeşitli illerden 2014 yılı içinde 1078 işletme toplamda 57 Milyon TL ’yi  aşkın  hibe  ve  faizsiz kredi desteği almıştır.2015 - 2017 aralığında ise bu rakam %320 oranında  artmıştır.(2016’da %182 artmıştır.)

Devamını Oku...

İşletmelerin ,yatırımcıların veya  adına  vergi  levhası olmayan  her  girişimci  bu hibe  desteği kapsamında KOSGEB’den 450.000 TL Hibe  (karşılıksız  ) ve 300.000 TL kredi (faizsiz ) alabilir.

Bu hibe programı ile KOSGEB yeni fikir ve buluşun geliştirilmesi,( veya  var olan bir ürün veya hizmetin iyileştirilip daha ergonomik, yaygın kullanışlı , düşük maliyetli vb) yeni ürün, yeni süreç, bilgi ve/veya hizmet üretilmesi ve ticarileştirilmesi için hibe  desteği sunmaktadır.

KOSGEB ARGE ve İnovasyon Hibe  Destek Programı hakkında  daha fazla  bilgi almak , KOSGEB’ten ARGE ve İnovasyon Hibe Desteği almanın bütün  yol, yöntem ve işlem  basamaklarını öğrenmek , KOSGEB ARGE ve İnovasyon T.Hibe Desteği Almış proje örneği ile  hiçbir  aracı ve proje yazarı firmaya ihtiyaç duymadan ve bu firmalara on binlerce lira proje  hazırlama ücreti ödemeden ( ve fikrinizin çalınma riski olmadan) kendi hibe  proje başvurunuzu  kendiniz yapmak istiyorsanız sizde  web sitemizden KOSGEB ARGE ve İnovasyon Hibelerini Alma Rehberi satın alan binlerce  müşterimiz  gibi  bu hibe  desteğine hemen çok hızlı ve kolay bir şekilde  erişme  fırsatı yakalaya bilirsiniz.

Web sitemizde satışa  sunulan KOSGEB ARGE ve İnovasyon Hibelerini Alma Rehberi ile sizde  bu rehberi satın alan binlerce müşterimiz  gibi rehberde yer alan  hibe  alma işlemleri ve KOSGEB ARGE ve İnovasyon T.Hibe Desteği almış proje örneği ile KOSGEB ARGE ve İnovasyon Hibelerine hiçbir  aracı ve proje  yazarı firmaya ihtiyaç duymadan çok hızlı ve kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Web sitemizden KOSGEB ARGE ve İnovasyon Hibelerini Alma Rehberi satın alan binlerce müşteri referansımızı görmek için tıklayınız.

Web sitemizde  satışa  sunulan  ve KOSGEB ARGE ve İnovasyon T.Hibe  Desteği Almış  Proje Örnekleri ile  sizde  kendi KOSGEB ARGE ve İnovasyon Hibe Proje dosyanızı hemen çok hızlı ve kolayı  bir şekilde  aracı ve proje yazarı firmalara  on binlerce lira  ödemeden  ulaşabilirsiniz. Sizden önce  web sitemizde KOSGEB ARGE ve İnovasyon T.Hibe  desteği almış  proje örneği satın alan  binlerce müşteri referansımızı görmek için tıklayınız.

 

 Hibe Kurtlarından Tavsiyeler