Logo Logo
KOSGEB Hibe Ve Kredi Destekleri Nedir?

Özellikle son yıllarda  adını ve sunduğu  hibe miktarı ve hibe  desteği sunduğu  kesimin oldukça geniş olması  sebebi ile sıkça  duyduğumuz Bilim Sanayi Teknoloji Bakanlığına  bağlı bir kamu kurumumuz olan KOSGEB, 1990 yılında  kurulmuş ve her ilde bir hizmet merkezi  müdürlüğünün olduğu bir  kamu kurumumuzdur.

Üstte  belirtildiği üzere KOSGEB kurulduğu yıl olan 1990’dan bu yana  çeşitli konu ve alanlarda ülkemizdeki KOBİ, işletme, yatırımcı  ve yeni iş yeri kuran  girişimcilerin( bay, bayan, genç, engelli, şehit ve gazi yakını) gelişimi ve ekonomiye katkılarını arttırmak için hibe  ve sıfır  faizli kredi destekleri  sunmaktadır.

Devamını Oku...

KOSGEB 2014 yılı içinde 33.815 işletmeye çeşitli konularda toplamda 348.029.091 TL karşılıksız (hibe ) ve kredi( sıfır  faizli) desteği sunmuş 2010-2015 yılları arasından ise toplamda 80 bini aşkın işletme  KOSGEB’den 1.2 Milyarlık karşılıksız (hibe ) ve kredi( sıfır  faizli) desteği almıştır.2016-2017 yılları  arasında ise tabir  yerinde ise KOSGEB KOBİ’lerin  lokomotifi olmuş ve 3 Milyar TL kaynak ile KOBİ işletme ve girişimcilerimize  hibe  ve faizsiz kredi desteği sunmuştur.

Bu  genel  bilgilerden sonra açıkça  denilebilir ki KOSGEB, siz değerli yatırımcı ,işletme  ve girişimciler için yılın 365  günü  başvuru yapılabilen  ve işletmenizin çeşitli ihtiyaçları için hibe  desteği sunan önemli bir  kamu kurum ve kuruluşlarımızdandır.

Devamını Oku...

Web sitemizde KOSGEB hibe destek ve kredilerine sizlerin daha kolay ve en doğru  yoldan erişimleri  hedeflenmiştir. Bu  yönde web sitemizde çeşitli KOSGEB Hibe  ve Kredi  destekleri en ince  ayırtısına  kadar açıklanmış ve ilgili KOSGEB Hibe  ve Kredi  desteklerine  başvuru  yapmanız için doldurmanız  gereken proje formlarınızı  kolay ve hızlı bir şekilde  doldura  bilmeniz için çeşitli KOSGEB Hibe  ve Kredi Programlarından  t.hibe  almış binlerce örnek proje dosyası  yer  almaktadır.

Ülkemizde özellikle son yıllarda Devletin çeşitli kurum ve kuruluşları tarafından KOBİ,işletme  ve yatırımcılara sunulan hibe, faizsiz kredi ve Devlet  desteklerinin artışına  bağlı olarak danışmanlık, işletme  danışmanlığı ve KOBİ Danışmanlığı  sektörüne olan  talep  arttırmıştır. Bu artan talep karşısında danışmanlık sektörü  işin ehli olmayan  ve kötü niyetli kişilerce tabir yerinde ise ve ne yazık ki ülkemizdeki KOBİ danışmanlığı  sektörü  KOBİ  dolandırıcılığı  sektörü olarak anılmaya  başlamıştır. Bu olumsuz  duruma karşılık kurunun yanında  yaşında  yanması pahasına Devletin çeşitli  hibe  desteği sunan  kurum  ve kuruluşlarının resmi  web  siteside  bu art niyetli ve danışmanlık adı altında işletmeleri  hibe alacakları vaadi ile dolandıran firmalara karşı çeşitli kamu spotları ve uyarılar yapılmıştır.

Devamını Oku...

KOSGEB resmi web sayfasında  yer alan  işletme, KOBİ ve yatırımcıları aracı ve dolandırıcı  firmalara  karşı uyaran reklam  spotu ;

Bölgesel bir  Kalkınma Ajansı web sitesinde  il ve bölgedeki KOBİ,işletme  ve yatırımcıları bölgede  faaliyet  gösteren  ve  sözde KOBİ Danışmanlığı yapan fakat  işletmeleri  hibe alacakları vaadi ile  dolandıran kişi ve işletmlere  yönelik  hazırlanmış bir  reklam spotu.

Bahsi edilen ve işletme  dolandırıcılığına savaş açan bu kamu kurum ve kuruluşlarının girişimci ,işletme  ve yatırımcılara söylemiş  olduğu  şey ‘’ kendi hibe  başvurunuzu  kendiniz  yapın !  hibe  başvuru formunuzu  hazırlamak çok kolay ve hibe projesi  hazırlatmak için    aracı ve proje  yazarı firmaları tercih etmeyin’’ şeklindedir.

Devamını Oku...

Peki  işletmelerin , girişimcilerin , KOBİ’lerin  ve  yatırımcıların aracı  firmalara binlerce lira ücret  ödemeden , dolandırıcıların tuzağına  düşmeden kendi hibe  başvurularını yapması ve hibe  desteklerini  nasıl  en hızlı kolay ve doğru  yoldan almayı  başarmaları bilmesi mümkün mü?

Devamını Oku...

Evet mümkün !  her işletme yatırımcı  ve KOBİ  web sitemizde  yer alan  ve firmamızda çalışan KOBİ  Uzmanları (Hibe Kurtları) tarafından özel olarak  hazırlanmış Hibe  Alma  Rehberleri ile  başvuru yapmayı planladığı hibe  desteği  hakkında  en doğru ve güncel bilgiler ışığında  hibe  desteği almanın en hızlı ve doğru yollarını öğrenebilir. Rehberlerde  yer alan t.hibe  desteği almış proje  örneklerinden yararlanarak kendi  hibe  desteği başvuru  formu olan projesini çok hızlı ve kolay  yoldan  hazırlayabilir.

Sizin için hibe alma rehberlerinde yer alan t.hibe desteği almış proje örneği haricinde   kendi proje başvuru  formunuzu  hazırlamanız için  daha çok proje  örneğine  ihtiyaç duymanız  halinde  web sitemizde  çeşitli  kurum  ve kuruluşlar için hazırlanmış  ve T.Hibe  Desteği Almış Binlerce  Farklı Hibe Almış  Proje  Dosyası  Örneği  vardır.

Herkes web sitemizde  yer alan Hibe  Alma  Rehberleri veya T.Hibe  Desteği Almış  Proje  Örneklerinden   yararlanarak  kendi hibe desteği başvurusunu aracıya, çantacıya on binlerce lira ücret  ödemenden  çok hızlı ve kolay bir  şekilde  yapabilir.

 Hibe Kurtlarından Tavsiyeler