Logo Logo
Hibe Ve Kredi Desteklerine Nasıl Başvuru Yapılır?

Özet olarak, her  yeni iş yeri kurmak isteyen genç girişimci, bayan, bay, engelli, işsiz,üniversite mezunu veya üniversite okumayan( hatta isterse ilk okul 2. Sınıftan terk etsin) herkes yaş sınırı olmadan yeni iş yeri kurmak  gayesi ile  KOSGEB Girişimcilik Desteği almak için KOSGEB’in belirttiği şart ve koşulları sağması durumunda KOSGEB Girişimcilik Desteği ile yeni kuracağı iş yeri için 50.000 TL hibe 100.000 TL   faizsiz kredi  desteği alabilir. Fakat bu hibe desteğini  almak için üstte de  belirtildiği  gibi  işletme kurmak isteyen girişimcilerin bazı şartları  taşıması gerekir. Bu şartlar genel olarak önce sektörler uygunluktur, yani yapacağınız işin  KOSGEB ‘in hibe  ve kredi verdiği sektörler  kapsamında olması.( Hangi Sektörler KOSGEB Hibe  ve Kredileri kapsamında hibe  ve kredi alır  sorusunun  cevabı için web sitemizde  satışa  sunulan KOSGEB Girişimcilik Desteği İle Hibe  Ve Kredi Alma  Rehberlerini inceleyiniz).

Devamını Oku...

İşletmeniz KOSGEB ‘in hibe  ve kredi desteği sunduğu sektörler kapsamında  değilse  kesinlikle   KOSGEB’den  hibe  veya kredi  desteği alamazsınız. Girişimcilerin kuracakları işletmeler KOSGEB Hibe ve Kredisi alabilecek  sektörler  kapsamında ise bir çok girişimcinin yapmış olduğu  gibi sizde   KOSGEB Girişimcilik Eğitimlerine  katılıp  katılım belgesi aldıktan sonra  KOSGEB Girişimcilik Desteği kapsamında yeni kuracağınız işletme için KOSGEB’den hibe  ve kredi desteği alabilirsiniz.

KOSGEB Girişimcilik kursu bittikten sonra  ilgili KOSGEB Girişimcilik Desteği başvuruş  yapmaya   hak kazanır. Fakat bazı şartları taşıyan girişimciler , KOSGEB Girişimcilik Eğitimini tamamlamış olsalar bile  hibe  desteği alamazlar bunlar;

Devamını Oku...

-KOSGEB Girişimcilik Desteği başvurusu yaptığı anda son bir yıl içinde aynı faaliyet konusunda adına başka bir şahıs işletmesinin olması.

- Destek süreci içinde başka bir işletmede sgk’lı çalışması .

-………………

-…………….

-……..  vb

Üstte  belirtilen durumlarda olan girişimciler  KOSGEB Girişimcilik Eğitimine katılıp katılım belgesi almış olsalar bile KOSGEB Girişimcilik Desteği alamazlar(.Üstte  belirtilen şartlar  hakkında  daha  ayrıntılı  ve detaylı bilgi almak bütün püf noktaları öğrenmek için web sitemizde  satışa sunulan  KOSGEB Girişimcilik Desteğinde Hibe ve Kredi Alma  Rehberlerini inceleyiniz)

Devamını Oku...

KOSGEB Girişimcilik Desteği kapsamında   başvuru yapıp  hibe  alma  kriterlerini taşıyanların yapması gereken bir  sonraki işlem ise başvuru  evrak  ve işlemlerini oluşturup  , KOSGEB Girişimci İş Planı dosyalarını KOSGEB’e teslim  edip hibe  desteği alıp almayacaklarının kararının açıklanacağı  KOSGEB Girişimcilik Kurulunun toplanmasını beklemektir. İş Planı, KOSGEB, KOSGEB kurul ve daha onlarca aklınıza takılan soru  hakkında yılların bilgi be  deneyimine sahip Hibe Kurtları’nın kaleminden en net doğru ve güncel bilgi almak ,KOSGEB Girişimcilik Desteği hibesinin en hızlı kolay ve doğru yoldan nasıl alınacağını hemen öğrenmek için KOSGEB Girişimcilik Desteğin Hibe ve Kredi Alma   Rehberlerini inceleyiniz.

Devamını Oku...

KOSGEB Girişimcilik Kurul  kararı ile  hibe almaya hak kazanan işletmelerin hibe  sürecinde  hazırlaması  gereken  evraklar ve işlemler konusunda bilgi sahibi olmak ve kendi başınıza  hiçbir aracı ve proje yazarı firmaya ihtiyaç  duymadan bu firmalara 2.500-3.500 TL arasında  değişen rakamlarda ücret ödemeden  ve dolandırılmadan KOSGEB Girişimcilik Desteği ile Hibe ve Kredi  almak istiyorsanız  web sitemizde  satışa  sunulan  KOSGEB Girişimcilik Desteği Hibe  ve Kredi alma  rehberlerinden size uygun olanı satın alabilirsiniz.Hibe Kurtlarından Tavsiyeler