Logo Logo
Dernek Nedir?

Dernekler her yıl düzenli olarak gerek yurt içi  çeşitli kamu kurum ve kuruluşları  gerekse yurt dışı yabancı hibe ve fon kaynakları tarafından yüz binlerce lira (dolar, sterlin, avro ) hibe desteği  almaktadır. Sizde  bu hibe  desteklerinden yararlanmak için çok hızlı ve kolay bir şekilde dernek kurabilir  veya kurmuş olduğunuz-kurulu-dernek üzerinden bu hibe  desteklerine  başvuru yapıp yüz binlerce lira  hibe  desteği alabilirsiniz.

Üstelik çok kolay ve hızlı bir  şekilde.

Nasıl Mı?

Devamını Oku...

Dernekler için sağlanan hibe desteklerine bireysel başvuru yapamazsınız.( yani bu hibe destekleri sivil toplum kuruluşlarına verilir) Bu hibe destekleri için ya var olan  bir  derneğe üye olup  bu dernek bünyesinde  başvuru  yapmalısınız veya  en mantıklı ve size  tavsiyemiz olan yolla yani,bir  dernek kurarak  bu hibe  desteklerine başvuru  yapıp hibe  desteği almanız mümkün. Kim uğraşacak dernek kurmakla demeyin, derneklerin kuruluş işlemleri, faaliyet ve kapanış işlemleri oldukça kolaydır.

Aşağıda sizler için özel olarak derlenen başlıklar altında Dernekler ve Hibe Destekleri detaylı olarak anlatılmıştır. Sizde bu bilgiler ışığında hibe  desteği  başvuru  yapıp  hibe  desteği alabilirsiniz.

Dernek Nedir ?

Dernek bir  ticarethane  değildir, fakat  gerek üyeleri, üyelerinin yakınları veya toplum yararına( engelli, genç, kadın, doğa, sağlık, çevre) vb. faaliyetler gerçekleştirip üretim, hizmet atölye, satış  noktası kurabilir.

Örneğin; 45 genç işsiz için gümüş işleme eğitimi düzenlemek için gerekli bütün makine teçhizat ve demirbaşı alımı için hibe desteği alabilir. Hibe projesi kapsamında gümüş takıları satabilir, proje sonrasında derneğe kalan üretim makineleri ile üretime devam edebilir veya isterse hibe proje kapsamında almış olduğu makineleri kiraya verip üretimin sürekliliğini sağlayabilir.

Dernekler  kar amacı  gütmeyen  sivil toplum kuruluşlarıdır, fakat üstte belirtilen faaliyetleri yapabilir. Dernekler kanunlarla yasaklanmamış belirli ve ortak bir amacı gerçekleştirmek üzere, en az yedi kişinin bir  araya  gelmesi ile kolayca 3-5 gün içinde kurulabilir. Üstelik dernek kuruluşu için bir yerlere  ödeme  yapmanıza gerekte yoktur. Dernek kuruluşu için kiralanmış bir  dernek bürosu  (tek oda olabilir) ve kırtasiyeden alacağınız dernek  defterleri yeterlidir.

Hibe Kurtlarından Tavsiyeler